Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
३८२,४८४
संक्रमित
६,४५२,७०३
निको भएका
३,०६७,६८१
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
संक्रमित
२३००
निको भएका
२७८

अमिताभ बच्चनको जन्जिर ४७ वर्ष पुरा, एंग्रीम्यानले गरे फोटो सेयर
एजेन्सी । बलिउडका महानायक अमिताभ बच्चनले नायकबाट महानायक बन्ने पहिलो पाइलाको रुपमा प्रकाश मेहराद्धारा निर्देशित भएको चलचित्र जन्जिरलाई मान्ने गरिन्छ । जन्जिरभन्दा पहिलाका चलचित्र हिट अथवा फ्लप भएपनि उनी मूख्य भूमिकामा देखिएका थिएनन् । जन्जिर अमिताभको करिअरको पहिलो ब्लकबस्टर चलचित्र मानिन्छ ।

जन्जिरले नै अमिताभलाई योंग एंग्रीम्यानको पहिचान दिलाएको थियो । प्रस्तुत चलचित्रपछि उनी झन् बढी सफलतातिर लागे । अमिताभ बच्चनले जन्जिरको ४७ वर्ष पुरा भएको खुशीमा जन्जिरको पोस्टर सेयर गरेका छन् ।

अमिताभ बच्चनले इन्स्टामा सेयर गरेकाे जन्जिरकाे पाेस्टर

इन्स्टाग्राममा पोस्ट गरेको फोटोमा अमिताभ र शेरखानको भूमिकाममा देखिएका प्राण साहब देखिएका छन् । प्रस्तुत चलचित्रबाट प्राणले हर चलचित्रमा खलनायक बन्दै आएको परम्परा तोडेका थिए । चलचित्रमा अमिताभ र प्राणको टक्कर भारतीय सिनेमा जगतको उत्कृष्ट सिनहरुमध्ये गनिने गरिन्छ ।

सन् १९७३ मा रिलिज भएको चलचित्र जन्जिरमा अमिताभ र प्राणबाहेक जया बच्चन, ओम प्रकाश, इफ्तेकार, सत्येन्द्र कपुर, बिन्दु लगायतका कलाकारहरुको अभिनय थियो । चलचित्रमा अजितले खलनायकको भूमिका निभाएका थिए । चलचित्र जन्जिरले बक्स अफिसमा राम्रो कमाइ गरेको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्