Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
५६३,५९८
संक्रमित
१२,६५७,८२२
निको भएका
७,३८८,५७८
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
३८
संक्रमित
१६७१९
निको भएका
८४४२

एसईईको आन्तरिक मूल्यांकनमा सहभागी हुन ७५ प्रतिशत हाजिरी चाहिनेअसार १०, काठमाडौं । माध्यमिक शिक्षा परीक्षा (एसईई) को आन्तरिक मूल्यांकनको लागि ७५ प्रतिशत हाजिरी चाहिने भएको छ । राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डले एसईईको विद्यार्थीको मूल्यांकनको लागि ७५ प्रतिशत हाजिरी अनिवार्य गराएको हो ।

७५ प्रतिशतभन्दा कम हाजिरी भएका विद्यार्थीको आन्तरिक मूल्यांकन हुने छैन ।

राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डको कार्यविधि अनुसार विद्यालयको प्रधानाध्यापकको संयोजकत्वमा तीन सदस्यीय मूल्यांकन समिति गरिनेछ । समितिले विद्यार्थीलाई परीक्षा आवेदन फाराम भरेको, पाठ्यक्रमले तोके बमोजिम न्यूनतम ७५ प्रतिशत हाजिरी भएको र परीक्षा दस्तुर बुझाएको विद्यार्थीको मात्र मूल्यांकन गरी अंक पठाउनु पर्ने छ ।

यति मात्र नभइ सैद्धान्तिक र प्रयोगात्मक मूल्यांकनको पनि विवरण तयार पार्नु पर्नेछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्