Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
७४७,२५८
संक्रमित
२०,८०६,९६१
निको भएका
१३,७०६,६८५
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
९६
संक्रमित
२४,९५७
निको भएका
१६,८३७

यस्ता छन् केराको बोक्रा खानुका फाइदै फाइदाहरुकेराले स्वास्थ्यलाई जति फाइदा पुर्याउँछ, त्यो सायद अरु फलले पुर्याउन सक्दैन । केराको गुदीमात्रै होइन, यसको बोक्रा पनि खान मिल्छ र यो स्वस्थकर समेत छ ।

केराको बोक्रामा भिटामिन र मिनरल्स लगभग त्यति नै पाइन्छ जति केराको गुदीमा पाइन्छ ।केराको बोक्रामा एमिनो एसिड, पोटासियम, पोलिअनस्याचुरेटेड फ्याट र डायटरी फाइबर हुन्छ । यी सबै स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक हुन्छ ।

केराको बोक्रामा एन्टिअक्सिडेन्ट हुन्छ जसले छालाको कोषलाई नष्ट हुनबाट जोगाउँछ । हरियो र नपाकेको केराको बोक्रामा पाकेको र पहेँलो केराको बोक्राभन्दा धेरै एन्टिअक्सिडेन्ट हुन्छ । केराको बोक्राको सेवन गर्दा क्यान्सर, मधुमेह र मुटुरोगजस्ता रोगबाट जोगाउँछ । तर, यसका लागि अर्गानिक केराको प्रयोग गर्नुपर्छ ।  

प्रतिक्रिया दिनुहोस्