Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
९०८,६६०
संक्रमित
२८,०५७,६७७
निको भएका
२०,१२३,४४९
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
४२९
संक्रमित
६६,६३२
निको भएका
४८,०६१

‘साउथ चाइना सी’मा चिनियाँ गतिविधिप्रति अस्ट्रेलियाको चासो२९ साउन, एजेन्सी – चिनियाँ पक्षकाे अस्थिर गतिविधिप्रति अस्ट्रेलियाले चासो देखाएको छ । साउथ चाइना सीमा भइरहेका गतिबिधिबारे चासो देखाइरहेको अस्ट्रेलियाले संयुक्त राष्ट्र संघका महासचिव समक्ष एक नोटसमेत दर्ता गराएको छ ।

भारतका लागि अस्ट्रेलियाली उच्चायुक्त बेरी ओ’फरेलले बताए अनुसार अस्ट्रेलियाले चीनको गैरकानुनी सामुद्रिक दाबीलाई खारेजको माग गर्दै उक्त नोट दर्ता गराएको छ ।

बेरी ओ’फरेले भने, “साउथ चाइना सीमा भइरहेको चिनियाँ अस्थिर गतिविधिहरु र तनावपूर्ण अवस्थाका बारेमा हाम्रो गम्भीर ध्यानाकर्षण भएको छ ।”

अस्ट्रेलिया सरकारले कुनै पनि चिनियाँ दाबी मान्‍न तयार छैन र संयुक्त राष्ट्र संघको महासभाले पनि यसविरुद्ध निर्णय गरेको छ । भारत-चीनबीचको सीमा तनावलाई उल्लेख गर्दै अस्ट्रेलियाले सधैं तनाव कम गर्ने भारतीय पक्षको पहलको पक्षमा रहेको बताएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्