Logo

नेपाल भूप्रविधि समाजद्वारा नागढुंगा सुरुङमार्गबारे जुम वेबिनारको आयोजना गरिंदैSpread the love

नेपालको सडक यातायातको इतिहासमा पहिलोपटक निर्माण भइरहेको थानकोट–नागढुङ्गा–सिस्नेखोला सुरुङ मार्गको विस्तृत जानकारी दिने तथा यसको परिकल्पना, योजना, निर्माण, र विकास कार्यमा संलग्न व्यक्तित्वहरूसँग छलफल-अन्तरकृया गर्ने हेतुले नेपाल भूप्रविधि समाज (एनजीएस)ले यही भदौ २७ गते शनिबारका दिन ‘जुम वेबिनार’ गर्ने भएको छ । 

करिब १ वर्षअघि प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीद्वारा शिलान्यास भएको नागढुंगा सुरुङमार्गको निर्माण कार्य भर्खर मात्रै सुरु भएको छ । मुआब्जा विवाद र विस्फोटक पदार्थ आपूर्तिका लागि नेपाली सेनाले अनुमति नदिँदा निर्माण सुरु हुन सकेको थिएन ।

नागढुंगा सुरुङमार्गबारे जुम वेबिनार कार्यक्रममा उपस्थिति जनाउनका लागि यो लिंकमा आफ्नो नाम दर्ता गर्नुहोला ।

नाम दर्ताका लागि लिंकः

https://nren.zoom.us/webinar/register/WN_-whzVlKBQwm3Bzz7QNdMXw

२.६८ किलोमिटर लम्बाइको सुरुङमार्गको चौडाइ करिब १२ मिटर र उचाइ ८ मिटर हुनेछ । यो पूर्वमा काठमाडौं टोटीपाखा, चन्द्रागिरी नगरपालिका र पश्चिममा सिस्नेखोला, धादिङमा जोडिएको छ । दुई लेनको यस आधुनिक सुरुङ मार्गमा सुरुङ बाहेक अन्डरपास, ओभरपास, इन्टरचेन्ज, सर्भिस स्टेसन, लगायतका आधुनिक संरचना समेत निर्माण हुनेछन् ।

निर्माणपछिको सुरुङमार्ग पूर्वी द्वार परिकल्पना

सडक यातायातको विकासमा अत्यन्त महत्वका साथ हेरिएको यस परियोजनाले नेपालका ईन्जिनियरहरू, अझ विशेषगरी भू-प्राविधिक ईन्जिनियर तथा भू-विज्ञहरूलाई धेरै कुराहरू सिकाउने छ । भू-प्रविधि/भू-विज्ञानका हिसाबले एकदमै जोखिमपूर्ण मानिने यस्ता योजनाले नेपाली ईन्जिनियरलाई ठूलो सीप सिक्ने अवसर दिदैं नेपाललाई सुरुङ यातायातको इतिहासमा एउटा सुनौलो अवसर दिने महासचिव ई. मन्दिप सुबेदीले बताएका छन् ।

तसर्थ, यस परियोजनाको बारेमा विस्तृत जानकारी दिनुका साथै यसबारे छलफल-अन्तरकृया गर्ने हेतुले यही मिति २०७७ साल भदौ २७ गते (सेप्टेम्बर १२ तारिख) मा नेपाली समय अनुसार दिउँसो १ बजेदेखि ३ बजेसम्म जुम-वेबिनारको आयोजना गर्न लागिएको छ ।

कार्यक्रममा नागढुंगा सुरुङमार्गमा कार्यरत सडक विभाग ईन्जिनियर कल्पना अधिकारी र परामर्शदाता कम्पनी निप्पोन कोईका ई. यशुइरो नोजुले प्रिजेन्टेसन प्रस्तुत गर्ने छन् भने पूर्व शिक्षामन्त्री डा. गंगालाल तुलाधर, हाइड्रो टनेलिङ एण्ड रिसर्च नेपालका डा. पवन कुमार श्रेष्ठ र नर्वेजियन युनिभर्सिटी अफ साइन्स एण्ड टेक्नोलोजीका प्रा.डा. कृष्ण कान्त पन्थी कमेन्टेटरको रुपमा रहनेछन् । छलफल-अन्तरकृया कार्यक्रमको सहजीकरण समाजका पूर्व अध्यक्ष ई. टुकलाल अधिकारीले गर्ने छन् भने समापन मन्तव्य सडक विभाग, विकास सहायता कार्यान्वयन महाशाखाका प्रमुख अर्जुनजङ्ग थापाले राख्नेछन् ।

कार्यक्रमको फेसबुक लाइभ नेपाल भूप्रविधि समाज (एनजीएस)को फेसबुक पेजबाट पनि गरिने छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्