Logo

आइसेक इन काठमाडौँको नेतृत्वमा सस्टेनेबल दसैँSpread the love

६ कार्तिक, काठमाडाैँ । आइसेक इन काठमाडौँको नेतृत्वमा सस्टेनेबल दसैँ कार्यक्रम, Hankook Sarang द्वारा प्रस्तुत, Clean Up Nepal द्वारा सह-प्रायोजित, Sukhawati Storeसँगको सहकार्यमा सञ्चालन गरिएको थियो ।

आयोजकले 1500 पुनः प्रयोगयोग्य कपडाहरू काठमाडौँ उपत्यकाबाट 70+ दानदाताहरूको सहयोगमा सङ्कलन गर्‍यो । पछि सङ्कलन गरिएको लुगा मिलाएर ती मध्ये 500 अक्षम सेवा केन्द्र, तारकस्व्रन्ड मानव सेवा आश्रम – सामाखुसीलाई हस्तान्तरण गरिएको आयोजकले जनाएको छ । अन्य लुगाहरू Sukhawati Storeबाट आएका, जुन मूल्य दायरा १०-१०० मा बिक्रीमा राखिएको र बिक्रीबाट जम्मा भएको रकम कपडा बैङ्क(Clothing Bank) बनाउन प्रयोग गरिने पनि आयोजकले जनाएको छ । ती कपडाहरू सहरका विभिन्न अंशमा राखिने र बचत र टिकाऊ फेसनको (Sustainable Fashion) बानी विकासको लागि प्रचार गरिने पनि आयोजकले जनाएको छ ।

14th र 15th मा आयोजकले थ्रीफ्ट कपडाको मेगा बिक्री गरेका थियो लगभग १५० जनाले भ्रमण गरेका थिए। अक्टोबर 17 मा, पनि आयोजकले हात्ती बन हाउसिंह भ्रमण गरेका र उही उद्देश्यको लागि ३५ घरहरूले सहभागी जनाएका थिए । घटनाको मुख्य उद्देश्य पुनः प्रयोग, पुनः निर्माण र पुनः निर्माण प्रचार गरी आउँदो दशैलाई दिगो बनाउन सहयोग गर्नु रहेको आयोजकको तर्फ बाट डलि शाहले सल्लेरी खबरलाई जानकारी दिइन् । “हाम्रा घरमा नै भएका विभिन्न उत्पादनहरू बाट हामी नोभेम्बर सम्म सहर वरिपरि कपडा बैङ्क राख्नको ठाउँको लागि हेर्दै छौँ। ” शाहले बताइन् ।

आइसेक युवा व्यक्तिहरूको अन्वेषण गर्ने र उनीहरूको नेतृत्वको क्षमता विकास गर्ने वैदेशिक प्लेटफर्म हो । AIESEC विश्वयुद्ध-२ पछि, १९४८ मा स्थापना भएको विश्वको सबैभन्दा ठुलो युवा नेतृत्वको संस्था हो । आइसेकको लक्ष्य “Peace and Fullfillment of Humankind’s Potential” हो । आइसेक १२२ देश र क्षत्रमा सञ्चालन हुँदै आएको छ। आइसेक नेपालमा २०१३ मा स्थापना भएर त्यही उद्देश्य लिएर काम गर्दै आएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्