Logo

सवारी कारबाहीमा एकैदिन १ लाखभन्दा बढी राजस्व सङ्‍कलनSpread the love

२१ कार्तिक, तनहुँ । जिल्ला ट्राफिक कार्यालय तनहुँले ट्राफिक नियमविपरीत सवारीसाधन चलाउनेलाई कारबाही गरेको छ ।

प्रहरीले त्यस्ता सवारीसाधनलाई कारबाही गर्दा एकैदिन एक लाख ३५ हजार ५०० रुपैयाँ राजस्व सङ्‍कलन गरेको हो। प्रहरीले गत बिहीबार दुईपाङ्‍ग्रे र चारपाङ्‍ग्रे १८२ सवारी साधनलाई कारबाही गर्दा उक्त राजस्व सङ्‍कलन भएको हो ।

मदिरा सेवन गरी सवारी चलाइएको पाइएमा हिरासतसम्म राखिनेछ । सचेतनामूलक प्लेकार्ड राखेर जाँच गरिएको गर्दा कारबाहीपर्नेमा अत्यधिकमात्रामा मोटरसाइकल रहेको जिल्ला ट्राफिक कार्यालय तनहुँका प्रमुख सई डोलेन्द्र हमालले जानकारी दिए ।

साथमा आवश्यक कागजात लिएर यात्रा नगर्ने, क्षमताभन्दा बढी यात्रु बोक्ने र गाडीको मोडिफाइ गर्ने सवारीलाई कारबाही गर्दा उक्त रकम सङ्‍कलन भएको उनले बताए । जिल्लाको पृथ्वीराजमार्गअन्तर्गत पूर्वको आँबुखैरेनीदेखि पश्चिमको कोत्रेसम्मको करिब ७२ किलोमिटर क्षेत्रका साथै भित्री सडक मार्गमा सवारी जाँच गरिएको उनले बताए ।

कतिपय चालकलाई आउँदा दिनमा गल्ती नदोहोर्‍याउने सर्तमा एकपटक सम्झाएर छाडिएको जिल्ला ट्राफिक कार्यालय तनहुँले जनाएको छ । जिल्ला प्रहरी कार्यालय र जिल्ला ट्राफिक कार्यालय तनहुँको संयुक्त प्रयासमा तनहुँमा पछिल्लो समय सवारी जाँच कार्यलाई कडाइ गरिँदै आएको छ ।

चाडपर्वका समयमा मदिरा सेवन गरी सवारीसाधान चलाउनेको सङ्ख्या बढ्ने भएकाले जाँच कार्यलाई निरन्तरता दिँदै आइएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय तनहुँका प्रहरी नायव उपरीक्षक युवराज तिमिल्सेनाले जानकारी दिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्