Logo

४ बर्ष अघि बेपत्ता बनेको मलेशियाली विमानको प्रतिबेदन सार्बजनिकSpread the love

चार वर्षअघि बेपत्ता भएको मलेसियाली विमान एमएच ३७० को खोजीसम्बन्धी सोमबार सार्वजनिक औपचारिक प्रतिवेदनले बिमान बेपत्ता हुनाको कुनै पनि कारण उल्लेख गरेको छैन ।


परिवारका सदस्यहरूले आधिकारिक अनुसन्धान टोलीको प्रतिवेदनले कुनै निष्कर्ष निकाल्छ कि भन्ने आशा गरेका थिए तर आशा निराशमा परिबर्तन हुदा विमानमा सवार परिवारजनले क्रोध र निराशा व्यक्त गरेका छन् ।उक्त विमानमा २३९ यात्रु सबार थिए ।
‘यो प्रतिवेदन अत्यन्त निराशाजनक छ,’ इन्तान माइजुरा ओथमानले बताए । उनका पति बेपत्ता भएका विमान एमएच ३७० मा फ्लाइट स्टेवार्ड थिए । ‘म अति हतोत्साहित छु । प्रतिवेदनमा नयाँ कुरा केही पनि छैन । यातायात मन्त्रालयका अधिकारीहरूले हाम्रा प्रश्नको जवाफ दिन सकेनन् ।’ धेरैले प्रश्न सोधेका थिए,’ जी. सुब्रमनियमले बताए । उनका छोरा यही विमानमा सबार थिए । अधिकारीहरूबाट चित्तबुझ्दो प्रतिक्रिया नपाएपछि धेरैजना क्रुद्ध बनेका थिए ।’ हिन्द महासागरको एक लाख २० हजार वर्ग किलोमिटरको क्षेत्रमा खोजी गर्दा पनि उक्त विमानको कुनै संकेत भेटिएको छैन । अस्ट्रेलियाले गत वर्ष जनवरीबाट यो विमानको व्यापक खोजी अभियानलाई स्थगित गरेको छ ।

अमेरिकी कम्पनी ओसन इन्फिनिटीले ‘नभेटिए शुल्क दाबी नगर्ने’ शर्तमा यसै वर्षको शुरुदेखि पुनः खोजी अभियान थालेको थियो । यस कम्पनीले उच्च–प्रविधियुक्त ड्रोनको सहायताले समुद्रमा खोजी गरेको थियो । तर, विमानका कुनै पनि अवशेष नभेटिएपछि खोजी अभियान रोकेको छ ।

पारदर्शिताका सन्दर्भमा कुनै कसर बाँकी नराख्ने घोषणा गरेको मलेसियाको नयाँ सरकारले बेपत्ता विमानका बारेमा तयार पारिएको प्रतिवेदन सार्वजनिक गर्ने चुनावताका घोषणा गरेको थियो ।
उक्त बिमान २०१४ मार्च मा मलेशियाबाट चिन को राजधानी बेइजीङ्ग्ग तर्फ जादै गर्दा बेपत्ता भएको थियो ।

स्रोत एजेन्सी

प्रतिक्रिया दिनुहोस्