Logo

तीज गीत ‘कास्की पोखरा’ बजारमाSpread the love

नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तिजको अवसरमा तीज सम्बन्धी विभिन्न गीतहरु सार्वजनिक हुने क्रम गर्माएको छ । विगतका वर्षहरुमा झै यो वर्ष पनि विभिन्न लय तथा शब्दका तीज गीतहरु धमाधम बजारमा ल्याउन गायक गायिकाहरु यतिबेला अति नै व्यस्त हुन थालेका छन् ।हिन्दु महिलाको चाड हरितालिका तीज, दर र ब्रतका लागि मात्र हैन गीत संगीतका लागि पनि प्रख्यात छ। तीज आउन केहि समय बाकि रहदै गर्दा लोक तथा दोहोरी गायक भागिरथ चलाउने र गायिका शर्मिला बि.सीको नयाँ तीजगीत ‘कास्की पोखरा’ सार्वजनिक भएको छ ।यस गीतमा शब्द डम्बर चन्दको रहेको छ भने लय भागिरथ चलाउने स्वयम आफैले गरेका छन। पछिल्लो समयमा चर्चामा रहेका जेम्स बि.सी,दिपिसा बि.सी र रीना थापा मगरको अभिनय रहेको यस गीतलाई प्रकाश भट्टले निर्देशन गरेका हुन् भने छायांकन राजेश घिमिरेले गरेका छन।भिडियो सम्पादन बिष्णु शर्माले गरेका छन । तीज गीतमा दिदिबहिनी जम्मा भएर आफ्नो दु:ख सुख गीत मार्फत पोख्ने गर्छन ।

हेर्नुहोस् भिडियो:

https://youtu.be/6YaehvA_ijM

प्रतिक्रिया दिनुहोस्