Logo

१३ औं सागकाे विशेष प्रशिक्षण उद्घाटनSpread the love

१६ जेठ, काठमाडाैँ – नेपालमा हुने १३ औं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) का लागि खेलाडीको तयारीलाई मध्यनजर गर्दै राष्ट्रिय खेलकुद परिषद् (राखेप) ले विशेष प्रशिक्षण सञ्चालन गर्ने भएको छ ।

विशेष प्रशिक्षणको राखेपका सदस्य–सचिव केशवकुमार विष्टले बुधबार एक कार्यक्रमबीच उद्घाटन गरे । प्रशिक्षण बिहीबारदेखि सुरु हुनेछ । प्रशिक्षणमा जुडो, स्क्वास, टेबलटेनिस, भारोत्तोलन, प्याराग्लाइडिङ, आर्चरी र सुटिङका जम्मा ८४ खेलाडी सहभागी छन् ।

सागमा समावेश विभिन्न २७ खेल मध्ये पहिलो चरणमा ७ खेलका ८४ खेलाडीलाई विशेष प्रशिक्षणमा राखिएको हो । अन्य सम्बन्धित संघबाट नामवली उपलब्ध नभएकाले तत्काललाई ७ खेलको मात्र विशेष प्रशिक्षण सुरु गर्न लागिएको राष्ट्रिय टिम तयारीका निर्देशक अर्जुन विकले जानकारी गराए । जेठ २० गतेसम्ममा २७ खेलकै खेलाडीलाई विशेष प्रशिक्षणमा राखिने सदस्य–सचिव विष्टले जानकारी दिए ।

प्रदेश ५ मा गत बैशाखमा सम्पन्न आठौं राष्ट्रिय खेलकुदको प्रदर्शनका आधारमा खेलाडीलाई प्रशिक्षणमा राखिएको हो । चौरासी खेलाडी मध्ये प्याराग्लाइडिङका १६ र आर्चरीका ४ खेलाडीले पोखरामा रहेर विशेष प्रशिक्षणमा सहभागी हुने छन् । बाँकी खेलाडीको प्रशिक्षण काठमाडौं हुनेछ । साग डिसेम्बर १ देखि १० तारिखसम्म काठमाडौं र पोखरामा हुँदैछ ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै सदस्य–सचिव विष्टले शुभ कार्यले सुखद परिणाम ल्याउने विश्व व्यक्त गर्दै १३ औं सागमा ऐतिहासिक नतिजा ल्याउन प्रशिक्षण सुरु गरिएको बताए । सदस्य–सचिव विष्टले नाम बुझाउन ढिलाइ गर्ने संघलाई पाठ होस् भनेरै ७ खेलको मात्र भएपनि पहिलो चरणमा विशेष प्रशिक्षण थालनी गरिएको बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्