Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
२८,७१७
संक्रमित
६,१५,५१९
निको भएका
१,३५,७३५
नेपालमा कोरोना भाइरस
संक्रमित
निको भएका

आकाश छुने चाह हुनुपर्छ, बाटो अवश्य भेटिन्छयस संसारमा केही मानिसहरु यस्ता पनि छन् जसलाई आफ्नो गन्तव्य त थाहा हुन्छ तर त्यहाँ नपुगेरै उनीहरु बाटो मोड्ने गर्दछन् । किनकि सफलताको त्यो यात्रामा कयौं बाधाहरु आउँछन् ।

अनि त ती अप्ठ्यारा अवस्था नै त्यसरी यात्रा गरिरहेका मानिसहरुका लागि समस्या बनि दिन्छ । उनीहरु सोच्छन् कि आफूले देखेको सपना पूरा हुने सपना होइन, आफू जान चाहेको गन्तव्यका लागि आफू सबल भइसकेको छैन ।

तर, उनीहरुले कहिल्यै सोच्दैनन् कि आफ्नै गन्तव्य वा सपनाले पनि परीक्षा लिइरहेको हुन्छ । अर्कोतिर आफ्नो लक्ष्यमा पुग्ने यात्रामा निस्किएकाहरु कुनै पनि समस्या देखि डगमगाउँदैनन् । हो, उनीहरु डगमगाउन खोजेका धेरै क्षणहरु देखिन्छन् । तर, उनीहरुले त्यस्ता पलमा पनि मनमा आफ्ना कुरा बिर्सँदैनन् र अगाडि निरन्तर बढिरहन्छन् । समाजले त्यस्ता व्यक्तिलाई कहिलेकाहीँ जिद्दीको उपनाम दिने गर्दछ । तर, जिद्दी नहुने हो भने यात्रामा आकाशसम्म पुग्ने सकिँदैन ।

कहिलेकाहीँ यस्ता परिस्थितिहरु आउँछन् जसले हामीलाई बाटोमा नै रोक्ने हो कि भन्ने पर्न सक्छ । तर, ती परिस्थिति तथा समस्या जसरी आउँछन्, त्यसरी नै जान्छन् । हामीले सम्झनु पर्ने के हो भने चाहना राख्नुपर्छ, बाटो अवश्य मिल्दछ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्