Logo

अस्पताललाई अस्तव्यस्तताबाट मुक्त बनाउनुपर्छ : सांसद गगन५ भदौं, काठमाडौँ l भक्तपुर क्यान्सर अस्पतालमा नगरपालिकाले गैरकानुनी रूपमा व्यवस्थापन समिति गठन गरेको नेपाली काँग्रेसका सांसद गगन थापाले बताएका छन् l

आज प्रतिनिधिसभाको बैठकमा सहभागिता जनाउँदै सांसद थापाले नगरपालिकाले गैरकानुनी रूपमा गठन गरेको व्यवस्थापन समितिले अस्पतालमा थप अस्तव्यस्तता र अराजकता सिर्जना गरेको बताएका हुन् ।

सांसद थापाले भने, “भक्तपुर क्यान्सर अस्पताल सामुदायिक अस्पतालका रूपमा रहेको छ । यो अस्पतालमा केही अनियमितता भएको भए यसको छानबिन, दण्ड सजाय गर्ने कानुनको स्पष्ट प्रबन्ध छ । तर, यी सबैलाई कुल्चिएर भक्तपुर नगरपालिकाले अस्पतालको व्यवस्थापन समिति विघटन गरी नगर प्रमुखको अध्यक्षतामा व्यवस्थापन समिति गठन गर्ने कुरा गैरकानुनी छ, यसले अस्पतालमा थप अस्तव्यस्तता र अराजकताको सिर्जना गरेको छ ।”

सरकारलाई तत्काल आवश्यक पहल गरेर सबै पक्षलाई कानुन बमोजिम गर्न लगाउन पनि सांसद थापाले आग्रह गरे l उनले भने, “विषयका सन्दर्भमा सरकारले अबिलम्व आवश्यक पहल गरी सम्बन्धित सबै पक्षलाई कानुन बमोजिम गर्न लगाई अस्पताललाई अस्तव्यस्तताबाट मुक्त बनाउनका निमित्त सरकारको गम्भीरतापूर्वक ध्यानाकर्षण गराउन चाहन्छु l”

समाजमा सकारात्मक परिवर्तनको लागि हरदम तत्पर माउण्ट बुद्ध मिडियाद्वारा सञ्चालित सल्लेरी खबर डट कम सूचना विभागमा २७ नम्बरमा दर्ता रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्