Logo

महिलाको ‘चुल्ठो काट्ने’ किरा !Spread the love

भाद्र ८ , २०७४

साउन ३० गते वीरगन्ज–३ छपकैयाकी ३० वर्षीया तबस्मुन खातुन पनि सिँढीबाट ओर्लंदै गर्दा बेहोस भइन् । उनको पनि चुल्ठो काटिएको थियो । आफूलाई कसैले पछाडिबाट प्रहार गरेको खातुनको दाबी छ ।
पछिल्ला दिन यस्ता घटनाको उजुरी बढेपछि प्रहरीलाई टाउको दुखाइ भएको छ । प्रहरीले यी घटनाका पीडित दाबी गरिएका महिलामाथि अनुसन्धान थालेको छ । प्रहरी उपरीक्षक सुदीप गिरीले जनजीवन आतंकित बन्दै गएपछि ठूलो रूप नलेओस् भनेर अनुसन्धान थालिएको बताए । ‘हामीले अस्पताल आएका महिलाको केस स्टडी गरेका छौं,’ उनले भने, ‘उनीहरूको अन्तर्वार्ता, भिडियो रेकर्ड राख्ने, मानसिक, शारीरिक र मनोवैज्ञानिक अवस्था अध्ययन गरिरहेका छौं ।’

उनका अनुसार अहिलेसम्म यस्ता २० वटा उजुरी आएको र तिनमा सबै घटना रातको समयमा भएको दाबी गरिएको छ । महिलाहरूले घर बाहिर शौच गर्न जाँदा, घरआँगनको काम गरिरहँदा, घाँस काटिरहँदा यस्तो घटना भएको जनाएका छन् । केहीले घरमै खाना पकाउँदा, टेलिभिजन हेरिरहँदा र सुतिरहेको अवस्थामा चुल्ठो काटिएको बताए । चार जनाले भने नौलो र ठूलो कीरा आएर कपाल टोकेको प्रतिक्रिया दिए । पछाडिबाट धक्का दिइएको, कालो बिरालो, सेतो, कालो र चम्किलो छाया आएको दाबी गर्नेहरू पनि छन् । सबैले चुल्ठो पछाडिबाट काटिएको जनाएका छन् ।

उजुरी थपिँदै गएपछि उपक्षेत्रीय अस्पतालका मेसु डा. चित्तरञ्जन साहसहितको मेडिकल टोलीसँग पनि छलफल गरिएको गिरीले बताए । यसरी उपचारका लागि आउने महिलालाई मनोचिकित्सकसँग परामर्श गराउने काम पनि भइरहेको उनले जानकारी दिए । चुल्ठो काटिएको दाबी गरिएका अधिकांश महिला शारीरिक रूपमा कमजोर, सुत्केरी र दीर्घरोगी छन् । भारतमा यस्तो घटना भएको भनी सामाजिक सञ्जालमा चर्चामा आएकाले भारतीय प्रहरीसँग पनि छलफल गरेको गिरीले बताए ।

इन्टरनेटमा खोजी गर्दा भारतको राजस्थान सरकारले ‘मैकी’ नामक कीराले कपाल काट्ने गरेको दाबीसहितको सूचना जनहितमा जारी गरेकोसमेत भेटियो ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्