Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
३८२,४८४
संक्रमित
६,४५२,७०३
निको भएका
३,०६७,६८१
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
संक्रमित
२३००
निको भएका
२७८

यौन व्यवसायमा संलग्न रहेका किशोरीहसहित मध्यरातमा ४५ जना सडक बालबालिकाको उद्धार !१० असोज, काठमाडौं । बुधबार राति काठमाडौं र ललितपुरका विभिन्न स्थानबाट ४५ जना सडक बालबालिकाको उद्धार गरिएको छ । राष्ट्रिय बाल अधिकार परिषद्को नेतृत्वमा बालबालिका खोजतलास समन्वय केन्द्रसहितको टोलीले काठमाडौं र ललितपुरका बिभिन्न ठाँउबाट बालबालिकाको उद्धार गरेको हो।

                                                                                       फाइल तस्बिर

राजधानीमा फैलिरहेको डेंगु र स्क्रब टाइफस रोगको जोखिममा सडक बालबालिका नपरून् भन्ने हेतुले उनीहरूको उद्धार गरिएको बालबालिका खोजतलास समन्वय केन्द्रका प्रहरी निरीक्षक मोहनविक्रम दाहालले बताउनु भयाे ।

उद्धार गरिएकामा तीन देखि १८ वर्ष उमेर समूहका ३० बालक र १५ बालिका रहेका  र उनीहरुलाई विभिन्न सुरक्षित आवास गृहमा राख्ने गरिएको परिषदका प्रशासकीय प्रमुख कृष्ण प्रसाद भुसालले जानकारी दिए । किशोरीहरु भने प्राय: यौन व्यवसाय संलग्न रहेका पाइएको पनि भुसालले बताए ।

नेपाल सरकार, राष्ट्रिय बाल अधिकार परिषद र बालबालिका खोजतलास समन्वय केन्द्रले काठमाडौंको वसन्तपुर, रत्नपार्क, ठमेल, कालमाटी लगायतका ठाउँ र ललितपुर, भक्तपुरका विभिन्न ठाउँबाट रातको समयमा सडकमा भेटिनेहरुलाई उद्धार गर्दै आएको छ । काठमाडौंलाई सडक बालबालिका मुक्त गर्ने अभियान अन्तर्गत ५/७ दिनको फरकमा बालबालिकाको उद्धार गर्ने गरिएको छ ।

 

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्