Logo

यी हुन् तौल घटाउने घरेलु उपाय ।Spread the love

 

 के तपाइँ आफ्नो तौल घटाउने बिचारमा हुनुहुन्छ भने अपनाउनुहोस् घरेलु उपाय :

१) हरेक दिन बिहान तातोपानी पिउने ।
२) हरेक दिन बिहान एक गिलास लौकाको जुसमा अश्वगन्धाको पात एकदुईवटा राखेर पिउने ।
३) हरेक दिन बिहान, दिउँसो र बेलुका तातोपानीसँग अश्वगन्धाको एउटा पात राखेर पिउने ।
४) चिकुटा चुर्ण ५० ग्राम, अदुवाको धूलो, छोटी पीपल र मरीच बराबर मिलाएर ५० ग्राम चुर्ण बनाउने र त्यसमा बछेडाको बोक्रा, बोदन्ती भष्म १० ग्राम, प्रभापिस्टी १० ग्राम आदि मिलाएर चुर्ण बनाउने र उक्त चुर्ण एक एक ग्राम बिहानबेलुका तातोपानीसँग खाने ।
५) बेलुका एक वा दुई चम्चा त्रिफला चुर्णलाई दुई गिलास पानीमा भिजाएर राखी बिहान त्यो पानी तताएर आधा गिलास बनाउने र त्यसलाई कपडा वा अन्य चिजबाट छानेर त्यसमा जोर्नी दुखेको छैन भने एउटा कागतीको रस, १०÷११ थोपा अदुवाको रस, एकदुई चम्चा मह राखेर तात्तातो नै पिउनुपर्छ ।

 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्