Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
३७२,३९५
संक्रमित
६,२२०,९७८
निको भएका
२,७७७,३६६
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
संक्रमित
१५७२
निको भएका
२२०

युनिभर्सल कलेजका विद्यार्थीहरू आन्दोलनमा, माग बुझ्न मान्दैन कलेज प्रशासन१७ कार्तिक, भैरहवा – नेपाल सरकारले चिकित्सा शिक्षामा अतिरिक्त शुल्क नलिन निर्देशन दिएको धेरै समय बितिसक्दा पनि शैक्षिक संस्थाहरू यसको कार्यान्वयन भन्दा पनि शुल्क लिने पक्षमा नै देखिएका छन् ।

युनिभर्सल कलेज अफ मेडिकल साइसेन्सले सरकारले तोकेको शुल्क भन्दा धेरै अतिरिक्त शुल्क लिएको भन्दै विद्यार्थीहरू आन्दोलनमा उत्रिएका छन् । गत बिहीबारदेखि उनिहरू कलेज परिसरमा शान्तिपूर्ण आन्दोलनमा उत्रिएका भएता पनि कलेज प्रशासनले विद्यार्थी र उनिहरूको एजेन्डाप्रति कुनै चासो समेत देखाएको छैन ।

आन्दोलनमा संलग्न  विद्यार्थीहरूले बताए अनुसार शान्तिपूर्ण आन्दोलन गर्दै सकारात्मक नारा लगाए पनि प्रहरीद्वारा शुक्रबार लाठी चार्च गरिएको र आन्दोलन रोक्ने प्रयास भएको थियो ।

आन्दोलनमा संलग्न विद्यार्थीहरूले बताए अनुसार कलेजले चिकित्सा विज्ञान अन्तर्गत एमबिबिएस पहिलो वर्षका २१ औँ ब्याचसँग सरकारले तोकेको भन्दा १५ लाख रूपैयाँ अतिरिक्त शुल्क लिएको छ । त्यसै गरी एमबिबिएस दोश्रो वर्षका २० औँ ब्याचसँग १० लाख  र एमबिबिएस तेश्रो वर्षका १९ औँ ब्याचसँग साँढे १२ लाख  अतिरिक्त शुल्क लिएको छ ।

यसरी कलेजको मनपरीका विरूद्ध गरेको सकारात्मक कदममा पनि प्रहरी प्रशासनले हस्तक्षेप गर्न खोजेको सहभागी विद्यार्थीले गुनासो गरेका छन् ।

विद्यार्थीहरूको आन्दोलनप्रति कलेज प्रशासन मौन रहेको छ भने प्रशासनले विद्यार्थीका लिखित माग पनि बुझ्न आनाकानी गरिरहेको छ । कलेजले २(४ जनालाई टेबलमा आएर वार्ता गर्ने भनेता पनि यसलाई विद्यार्थीहरूले आन्दोलन लुकाउनका लागि दिन खोजिएको दबाबको संज्ञा दिँदै बहिष्कार गरेका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्