Logo

उत्तर अमेरिकी भावभूमिका कथाहरूको सङ्गालो ‘परदेशका कथा’ विमोचितकाठमाडौं । उत्तर अमेरिकी भावभूमिका दुई दर्जन कथाहरूको सङ्गालो ”परदेशका कथा” कृतिको नेपाल प्रज्ञा प्रतिष्ठान काठमाडौंमा माघ ५ गते लोकापर्ण भएको छ ।

समालोचक डा. विन्दु शर्मा, समीक्षक महेश पौड्याल, पत्रकार राजकुमार बानियाँ , पुस्तकका सम्पादक गणेश घिमिरे र प्रकाशक पुष्पराज पौडेलद्धारा लोकार्पण गरिएको हो । परदेशको कथा उत्तर अमेरिकामा बसोबास गर्ने नेपाली कथाकारहरूको संयुक्त सँगालो हो । प्रस्तुत पुस्तकमाथि बोल्दै समालोचक विन्दु शर्माले कृति प्रकाशन हुनु राम्रो प्रयास हो भन्दै छुटेका केही राम्रा कथाकारहरूलाई भाग दुईमा समावेश गर्न सुझाव दिइन् ।

समीक्षक राजकुमार बानियाँले विदेशमा भोगेका कथा पढ्दा आफूलाई विदेशमा बस्ने नेपाली भएको अनुभूति भएको बताए। सम्पादकसमेत रहेका गणेश घिमिरेले नेपालीहरू विदेशमा बस्दा पनि नेपालीपन ल्याउन पुस्तक तयार पारेको बताए।

प्रकाशक पुष्पराज पौडेलले नेपाली साहित्यका पुस्तकहरूलाई अन्तर्राष्ट्रिय बजारमा पु-याउनु पर्ने बेला भएकाले आफ्नो ठाउँ बाट पहल गर्न सबैलाई अनुरोध गरे ।

कृष्ण कुसुम र गणेश घिमिरेले सम्पादक गरेको उक्त संगालोमा भारती गौतम, विश्वराज अधिकारी, गीता खत्री, गोवर्धन पूजा, गोविन्द गिरी प्रेरणा, गोविन्दसिंह रावत, खेमराज पोखरेल र कृष्ण धराबासीका कथा रहेका छन।

समाजमा सकारात्मक परिवर्तनको लागि हरदम तत्पर माउण्ट बुद्ध मिडियाद्वारा सञ्चालित सल्लेरी खबर डट कम सूचना विभागमा २७ नम्बरमा दर्ता रहेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्