Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
३३,१७८
संक्रमित
७,०२,३६८
निको भएका
१,४९,२१५
नेपालमा कोरोना भाइरस
संक्रमित
निको भएका

एक लाख १० हजार बढी कोरोना संक्रमित सन्चो भएर घर फर्किए
यतिबेला विश्व नै कोरोना भाईरसको महामारीसँग जुधिरहेको छ । भाईरसको नयाँ संक्रमन रोक्न कयौं मुलुक लकडाउन गरिएका छन । सर्वसाधारणहरुलाई बाहिर निस्किन, भिडभाड गर्न बन्देज गरिएको छ । पसल, गाडी लगभग बन्द जस्तै छन । नयाँँ संक्रमितको संख्या बढ्दो छ ।

विश्व स्वास्थ्य संगठनले महामारी नै घोषणा गरिसकेको भाईरसको प्रकोप १९२ देश र करीब ४ लाख बढीमा संक्रमण फैलिसकेको छ । कोरोना बिरुद्धको कुनै औषधी नबनेको भएपनि तीमध्ये एक लाख १० हजार बढी कोरोना संक्रमित उपचार पछी घर फर्किएका छन । अहिलेसम्म करिब २० हजारको भने मृत्‍यु भईसकेको छ ।

चीनको वुहानबाट फैलिएको कोरोनाबाट युरोप अझ विशेषगरी अहिले इटाली यसको केन्द्रबिन्दु बनेको छ । गत मंगलबार कोरोना संक्रमणको नयाँ बिरामी भेट्टिएपछी नेपाल एक हप्ताका लागि लकडाउन गरिएको छ । अत्यावस्यक काम बाहेक आरुका लागि हिड्डुल नगर्न निर्देश गरिएको छ । सामान्य बिरामीलाई समेत अस्पताल नजान भनिएको छ । अनावश्यक भिड गर्न बन्देज गरिएको छ । छिमेकी भारतले पनि २१ दिनका लागि पुरै देश लकडाउन गरेको छ ।

कोरोना मानव जातिका लागि खतरा त छ्दैछ । तर, यसलाई न्युनिकरण गर्न भने नसकिने हैन । यसका लागि सरकारले निर्देशन गरेको बाटोमा हिंड्नु र व्यक्तिगत सावधानी नै उत्तम विकल्प हो । यसबाट बच्न नियमित साबुन पानीले हात धुने, मास्क लाउने, भिड्भाडमा नजाने, घरमै बस्ने आदी गर्न सके कोरोना संक्रमणबाट बाच्न सकिन्छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्