Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
१,१२९,५९१
संक्रमित
४१,०४०,६१९
निको भएका
३०,६२५,८५९
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
८१२
संक्रमित
१४८,५०९
निको भएका
१०२,८२०

सिमलटारीमै खुल्यो आँखा उपचार केन्द्र, तम्घास भैरहवा जाने बाध्यता हट्यो!गुल्मी । गुल्मीको पश्चिम क्षेत्रमा पर्ने मालिका गाउँपालिका आठ सिमलटारीमा आँखा उपचार केन्द्रको स्थापना गरिएको छ । शुक्रबार गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष देवा अर्यालले एक कार्यक्रमकाबीच आँखा उपचार केन्द्रको स्थापना गरेका हुन् । आँखा उपचार केन्द्र स्थापना भएसंगै पश्चिम क्षेत्रका चार स्थानीय तहका नागरिकले सेवा लिने छन् । भने सामान्य आँखाको उपचारको लागि सदरमुकाम तम्घास र भैरहवा जाने बाध्यता समेत हटेको छ ।

नेपाल नेत्र ज्योति सङ्घ जिल्ला शाखा गुल्मीको प्राविधिक सहयोग, सेवा फाउन्डेसन नेपालको व्यवस्थापन सहयोग र मालिका गाउँपालिकाको पहलमा गुल्मीको सिमलटारीमा आँखा उपचार केन्द्रको स्थापना गरिएको हो । आँखा उपचार केन्द्र स्थापना भएसंगै पश्चिम क्षेत्रका मालिका गाउँपालिकासहित मदाने गाउँपालिका, धुर्कोट गाउँपालिका र इस्मा गाउँपालिका गरी चार वटा स्थानीय तहका नागरिकले सेवा लिने छन् ।

सामान्य आँखाको उपचारको लागि जिल्लाको विकट मानिने पश्चिम क्षेत्रका जनता तम्घास तथा भैरवहा उपचार गर्ने जान बाध्य थिए । भने अब त्यो बाध्यता हटेको छ । अब आँखाको ७० प्रतिशत उपचार सिमलटारी आँखा उपचार केन्द्रमै हुने नेत्र अधिकृत सूर्य बहादुर बस्नेतले जानकारी दिए ।

चार वटा स्थानीय तहका नागरिकलाई सेन्टर पर्ने र धेरै नागरिकले सेवा लिने भएकाले सिमलटारीमै आँखा उपचार केन्द्र स्थापना गर्न पहल गरेको नेपाल नेत्र ज्योति सङ्घ जिल्ला शाखा गुल्मीका सभापति शेर बहादुर थापाले बताए ।

यता, मालिका गाउँपालिकाले पनि आँखा उपचार केन्द्रलाई टिकाई राख्न र आफ्ना नागरिकलाई स्वास्थ्य सेवा प्रवाह गर्न सदैव लागि पर्ने प्रतिबद्धता जनाएको छ । कर्मचारीहरूको पारिश्रमिक गाउँपालिकाले व्यवस्था गर्ने प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दीपक भण्डारीले बताए ।

पक्कै पनि आँखा जस्तो संवेदनशील अङ्गको उपचार आफनै गाउँघरमा पाउनु भनेको पश्चिम क्षेत्रका जनताको लागि खुसिको कुरा हो । संस्था स्थापनासंगै संस्थालाई टिकाई राखी जनतालाई स्वास्थ्य सेवा प्रदान गर्न आवश्यक छ ।

खड्का सल्लेरी खबरका ५ नम्बर प्रदेश सम्बाददाता हुन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्