Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
१,१२९,५९१
संक्रमित
४१,०४०,६१९
निको भएका
३०,६२५,८५९
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
८१२
संक्रमित
१४८,५०९
निको भएका
१०२,८२०

आधुनिकताको सिको गरि च्यातिएको लुगा लगाउँदा भविष्य कमजोर हुने!आधुनिकताको सिको गर्दै अहिले नेपालमा समेत च्यातिएका, कोतरिएका, टालेका लुगा लगाउने चलन बढेर आएको देख्न सकिन्छ । यस्ता कपडा उत्पादन गर्ने क्रममैै च्यातेर, कोतरेर बनाउने गरिएको छ ।

हिन्दु धार्मिक परम्पराअनुसार यस्ता पहिरन लगाउनेलाई विभिन्न बाधा व्यवधान आउने र गरेको कामहरूमा प्रगतिसमेत हुदैन ।च्यातिएको वस्त्र लगाउँदा जीवनको लक्ष्य र उद्देश्य प्राप्तिमा बाधा उत्पन्न हुन्छ । मुसाले काटेका कपडासमेत लगाउन नहुने शास्त्रीय मान्यता रहेको बताउँदै च्यातिएका कपडा लगाउने मानिसहरूको भविष्य कमजोर हुनेछ ।

साथै छोटो र शरीरका अंग देखिने गरी च्यातिएका कपडा लगाउँदा विपरीत लिंगीहरूको आकर्षण बढ्ने हुँदा यसकारणले समग्र जीवनमा नकारात्मक प्रभावसमेत पार्ने हुँदा च्यातिएका लुगाहरू लगाउन नहुने उनी बताउँछन् । टुटेफुटेका भाँडाहरू घरमा राखेमा अशुभ हुन्छ भन्ने धार्मिक मान्यता छ, च्यातिएका कपडा लगाउँदा पनि त्यस्तै अशुभ हुन्छ ।

च्यातिएको कपडा लगाउने व्यक्तिलाई वैभव प्राप्त नहुने हुँदा जति कमाए पनि सधै नोक्सान हुने गर्छ । कपडा भनेको सम्मान र इज्जतको प्रतीक हुने हुँदा च्यातिएका कपडालाई पूजापाठमा समेत प्रयोग गर्न नमिल्ने बताउँछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्