Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
७४७,२५८
संक्रमित
२०,८०६,९६१
निको भएका
१३,७०६,६८५
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
९६
संक्रमित
२४,९५७
निको भएका
१६,८३७

खाने बित्तिकै सुत्ने बानीले यस्ता समस्याहरू निम्तिन सक्छ !अहिलेको व्यस्त जीवनशैली र दिनभरिको भागदौडले गर्दा थकान तथा तनाव सिर्जना हुने हुनाले मानिसहरू हरेक राति खाना खान साथ सुत्ने गर्दछन् । कामको थकान तथा खानामा धेरै कार्बोहाइड्रेट भएको कारणले अधिकांश मानिसहरू खाना खानासाथ सुस्त महसूस गने हुदा सुत्ने गर्छन् ।

धेरैजसो टन्न खाना खाएपछि आँखा भारी हुन्छ र निन्द्रा लाग्छ । तर, खाना खानेबितिक्कै सुत्नाले स्वास्थ्यमा नकारात्मक असर पर्न जान्छ । खान खानेबितिक्कै पल्टिदा वा सुत्ने गर्दा शरीरमा विभिन्न किसिमको रोगहरू देखा पर्न सक्छ । रातिको खाना खाएपछि सुत्दा अल्छिपन, शरीरमा विभिन्न रोग लाग्नुका साथै तौलमा वृद्धि हुने गर्छ ।

चिकित्सकहरूले समेत बेलुकाको खाना खानेबित्तिकै नसुत्न सल्लाह दिने गर्छन् । खाना खाएलगत्तै सुत्दा पाचन प्रक्रियामा समस्या सिर्जना गर्ने गर्छ ।

खाने बित्तिकै ढल्किने, पल्टिने वा सुत्दा पेटमा बोसो थुप्रेर पेट लाग्ने समस्या बढ्न जान्छ । मोटोपनाले मात्र पनि मानव शरीरमा विभिन्न रोगहरू निम्त्याईरहेको हुन्छ । खाना खाने बित्तिकै निन्द्रा लाग्ने बानिबाट छुटकारा पाउनका लागि खानाको मात्रा तथा पोषण तत्वको बारेमा जानकारी राख्न जरुरी हुन्छ ।

एकैसाथ अत्यधिक मात्रामा नखाने, खाएपछि सकेसम्म बस्ने प्रयास गर्ने र बाहिर बरन्डा वा घर वरिपरि हिँड्ने बानी बसाल्नु पर्छ । ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्