Logo

रुसमा फेसबुक र ट्विटरमाथि प्रतिबन्धको घोषणाSpread the love

२१ फागुन, एजेन्सी । रूसी मिडिया नियामकले फेसबुकले रूसी मिडिया र सूचना स्रोतहरू विरुद्ध भेदभाव गरेको भन्दै यसको प्रयोगमा रोक लगाएको घोषणा गरेको छ।

मिडिया रिपोर्टहरूले बीबीसी र ड्यूचे वेले, ट्विटर, र एप्पल र गुगलका एप स्टोरहरूको रूसी वेबसाइटहरू सबै ब्लक गरिएको बताए। “मार्च २०२२ मा, रुसी भाषामा फेसबुक नेटवर्क (मेटा प्लेटफर्म, इंकको स्वामित्वमा रहेको) मा पहुँच रोक्ने निर्णय गरिएको हो ।

“हामीले हाम्रा सेवाहरू पुनर्स्थापना गर्न सक्दो प्रयत्न जारी राख्नेछौं ताकि तिनीहरू सुरक्षित रूपमा आफूलाई अभिव्यक्त गर्न र कार्यको लागि संगठित गर्न मानिसहरूका लागि उपलब्ध होऊन्,” क्लेगले विज्ञप्तिमा उल्लेख गरेका छन्।

यस हप्ताको शुरुमा, मेटाले राटी र स्पुतनिकजस्ता रूसी मिडिया आउटलेटहरूमा पहुँच प्रतिबन्धित गरेको थियो।

फेसबुकको सुरक्षा नीति प्रमुखले कम्पनीले युक्रेनको अवस्थालाई नजिकबाट नियालिरहेको र आफ्नो प्लेटफर्ममा मानिसहरूको सुरक्षाका लागि चालेका कदमहरू साझा गरिरहने बताएको थियो।

सोमबार, ट्विटरले भन्यो कि यसले रूसी राज्य-सम्बन्धित समाचार स्रोतहरूमा लिङ्क गर्ने ट्वीटहरूको पहुँचलाई व्यवस्थित र सीमित गर्नेछ ।यसले युक्रेन र रुसमा विज्ञापनहरू “गम्भीर सार्वजनिक सुरक्षा जानकारी उच्च छ भन्ने सुनिश्चित गर्न”अस्थायी रूपमा निलम्बन गरिरहेको छ ।

यस हप्ताको शुरुमा, अमेरिकाले मस्कोलाई “मिडिया स्वतन्त्रता र सत्यमा पूर्ण आक्रमण” बढाएको आरोप लगाएको थियो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्