Logo

लाइभ अपडेट : कोरोना भाइरस

विश्वमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
६८२,९९९
संक्रमित
१७,७५८,८०४
निको भएका
११,१६१,५२०
नेपालमा कोरोना भाइरस
मृत्यु
६३
संक्रमित
२१,३९०
निको भएका
१५,१५६

शिक्षक लाइसेन्सको परीक्षा रद्द, कार्तिक २३ गते पुन परीक्षा हुने१२ असोज, काठमाडौँ । माध्यमिक तहको अध्यापन अनुमति पत्र (लाइसेन्स) को परीक्षा अन्तर्गत शुक्रवार भएको अङ्ग्रेजी विषयको वस्तुगत तर्फको परीक्षा रद्द गरिएको छ ।

उक्त परीक्षा शिक्षक सेवा आयोगले कात्तिक २३ गते परीक्षा सञ्चालन गर्ने गरी रद्द गर्ने निर्णय गरेको हो । परीक्षा हुने समय र परीक्षा केन्द्र भने पछि सार्वजनिक गर्ने आयोगका अध्यक्ष ताना गौतमले जानकारी दिए । समयमै थाहा पाएकाले समाधान गरिएको दाबी गर्दै आयोगले सुरुमा परीक्षा रद्द नहुने बताएको थियो ।

तर उक्त घटनाले परीक्षाकै मर्यादामा आँच आएको भन्दै आलोचना बढे पछि आइतबार बसेको आयोगको बैठकले परीक्षा रद्द गर्ने निर्णय गरेको हो ।

आयोगको मुख्य कार्य नै मर्यादित र विश्वसनीय रूपमा परीक्षा सञ्चालन गर्नु तथा योग्य उम्मेदवार छनौट गर्नु रहेकोले त्यसमा सम्झौता गर्ने कुरै नआउने भन्दै अध्यक्ष गौतमले बैठकमा रहेका अन्य विकल्पलाई छाडेर रद्द गर्ने निर्णय गरेको बताए ।

आयोगको लापरवाहीका कारण उक्त विषयको समूह ‘घ’ को वस्तुगत तर्फको प्रश्न पत्रमै उत्तर समेत सार्वजनिक भएको थियो । उत्तरलाई बोल्ड अक्षरमा छापिएको फेला परे पश्चात् उक्त लापरवाही सार्वजनिक भएको हो ।

यसले आयोगको कार्य सम्पादन र परीक्षाको विश्वसनीयतामै प्रश्न उब्जेको थियो । घटनालाई कमजोरीका रूपमा स्विकारेता पनि आयोगले ‘समयमै थाहा पाएको र परीक्षा प्रतिस्पर्धात्मक नभएका कारण त्यसले त्यति ठुलो असर नहुने’ प्रारम्भिक अनुमान गरेको थियो । तर, शङ्का र कार्यसम्पादनमै प्रश्न उठ्नुले आयोगको समग्र मर्यादा कायम नहुने भए पछि रद्दको निर्णय गरेको गौतमले बताए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्